Zaměření hudebního oboru

Bicí nástroje

Bušit, třískat, řápat... Bicí máme zkrátka v sobě. Už odmala. Všichni. Bez výjimky. Ale jen někteří se od živelného lomozu posunou dál. K rytmické hře, která srší energií. Zkrátka tam, kde se z hluku a zvuků stává hudba. Jako u nás.

Určeno pro žáky od 7 a 14 let (I. a II. stupeň základního studia)
Pro mladší žáky ve věku 6 let máme přípravné studium
Hodinová dotace bicí — 1 hodina týdně, hudební nauka — 1 hodina týdně (1. - 5. ročník), souborová hra - 1 hodina týdně (od 4. ročníku I. stupně)
Pololetní platba 2 000 Kč

V naší škole se zaměřujeme na bicí soupravu. Dnes už neplatí, že na bicí se začíná hrát v patnácti letech, jde to daleko dříve. Jednou z nejdůležitějších věcí (na první pohled možná paradoxně) je pohoda a klid. Na to při výuce klademe velký důraz, žáky se snažíme především inspirovat, například naší vlastní praxí.

Žáci se z počátku učí správně držet paličky a ovládat základní úderové techniky. Nejdříve hrají s nahrávkami a postupně doprovází v jednoduché podobě rock, jazz, latinu, SKA, funk a pop. Později se zapojí do některé ze školních kapel.

Předměty

Naši učitelé

  • Zoran Svrček, Dipl.um.

    Zoran Svrček, Dipl.um.

    Bicí

Přihlaste se ke studiu

Uzávěrka přihlášek

31. 5. 2019 ve 12:00 (přihlášky je možné podávat od 1. 5. 2019)

Termín přijímaček

3. 6. - 6. 6. 2019​​​​​​​

Blogujeme pro vás

20. 6. 2018

Už od roku 2015 vzděláváme nejen děti a mládež, ale věnujeme se i rozvoji talentu seniorů. Plníme sny dámám a pánům, kteří je v mládí nestihli realizovat.