Libeňská přehlídka mladých umělců
6. 6. 2024

Libeňská přehlídka mladých umělců

Do obřadní síně Libeňského zámku se vždy rádi vracíme, a tak ani letos jsme si nenechali ujít hudební festival Libeňské jaro mladých.

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Libeňská přehlídka mladých umělců

Asi není třeba připomínat, že festival Libeňské jaro mladých je výkladní skříní hudebních talentů a každý rok se ho zúčastní žákyně a žáci téměř všech pražských základních uměleckých škol. Letošní XXVIII. ročník toho byl opět důkazem, a proto jsme si ho s našimi sólisty a hudebními soubory nemohli nechat ujít.

Ať už v zámecké obřadní síni hrajete nebo ji navštívíte pouze jako posluchač, odměnou vám bude jedinečný hudební zážitek, na který budete jistě dlouho vzpomínat. I to je jeden z důvodů, proč se naši mladí umělci do tak inspirativního prostředí každý rok rádi vracejí. Zámecká barokní síň je pastvou nejen pro oči, ale i balzámem pro posluchačovo ucho. Přizpůsobí se téměř všem hudebním souborům. Během koncertu si vní posluchači mohli vychutnat komorní kvinteto, sólový zpěv, klavírní duo, klarinetové trio, komorní soubor Modřinky nebo sólisty na kytaru, housle, klavír a další. 

Z výrazů na tváři přítomných návštěvníků bylo patrné, že si hudební výkony všech účinkujících skutečně užívají. Už teď se těšíme na další ročník a v jaké atmosféře se nesl ten letošní se můžete přesvědčit ve fotogalerii níže.