Malířská paleta 2020
28. 6. 2021

Malířská paleta 2020

Úspěch našich výtvarníků v soutěži Malířská paleta

Hudební soutěž Talent Prahy 5 má svojí obdobu i ve výtvarné podobě a tou je Malířská paleta Prahy 5. Její první ročník se uskutečnil na podzim 2019 a tématem soutěže byla Praha 5 jako lepší a hezčí místo k životu. Tématem loňského 2. ročníku soutěže bylo Praha 5 - umělecký svět

Začátkem června (2021) se uskutečnilo finále soutěže, na kterém žáci malovali před odbornou porotou ve Winternitzově vile na Smíchově. Žákyně a žáci VO naší ZUŠky pod vedením paní učitelky Kláry Smíškové nemohli na této soutěži samozřejmě chybět. A na autory nejlepších děl čekaly dárky od městské části Praha 5.

Naše škola získala hned několik ocenění. V kategorii 6 - 9 let se na 1. místě umístil Arjuna Hejzlar, 2. místo obdržela Sofia Archevskaja a na 3. místě se umístila Anna Martincová.

Kategorii 10 - 12 let obsadil na 2. místě Savva Litvin
 
V kategorii 13 - 15 let se na 1. místě umístil Tom Trembuľak,  2. místo obsadila Olivie Benešová a na 3. místě se umístil Lam Pelnář.
 

Do finále též postoupili Aiša Hejzlerová, Anna Martinovská, Anna Nieslovniková, Bonifác Šír, Dorota Horová, Magdalena Kuhnova, Marina Chičevičová, Vanessa Valeria Vaclavík, Veronika Pantůčková, Tereza Fidlerová, Hedvika Šnejdarová.

Všem zúčastněným blahopřejeme!