Malířská paleta 2023
15. 1. 2024

Malířská paleta 2023

Úspěch našich výtvarnic v soutěži Malířská paleta

V loňském roce se opět konala výtvarná soutěž Malířská paleta Prahy 5. Ani tentokrát nemohli chybět žákyně a žáci VO naší ZUŠky ze tříd Kláry Smíškové a Zuzany Dvorské Šípové. Tématem jubilejního 5. ročníku soutěže bylo „Praho 5 – poznej svět!“. Poprvé v rámci soutěže se cestovalo s barvami, plátnem a nápady za hranice Prahy 5, do celého světa. Mohlo se jednat o skutečnou zemi, krajinu či památku nebo si s rodinou mohly děti vybarvit svůj vlastní svět. Finále soutěže se konalo už tradičně druhou lednovou sobotu ve Winternitzově vile.

Vernisáž s vyhlášením výsledků se uskutečnila v polovině ledna v Galerii Portheimka. Jsme moc rádi, že se do finále soutěže probojavalo 16 našich žákyň a žáků z celkového počtu 33! Ve dvou kategoriích naše výtvarnice zcela obsadily všechny první příčky. 

Ve II. kategorii 9 - 12 let se umístily Isabella Jirásková (1.místo), Elen Mackanič (2.místo) a Ema Pešková (3.místo).
 
V kategorii III. 13 - 16 let zabodovaly Anna Nieslaniková (1.místo), Aneta Baláková (2.místo) a Viktorie Michalová (3.místo). Cenu poroty dále získali Jonáš Bárta a Vanessa V. Václavík.
 
Do finále se dále probojovali Zoe Neplechová, Ella Hornofova, Alžběta Červenková, Ema Bauerova, Mariam Rizaeva, Klára Soukeníková, Andrea Kolářová, Jakub Gryc, Hana Ngo Bao.
Vernisáž hudebně doprovodila písničkářka Jana Rychterová a na autorky a autory nejlepších děl čekaly hodnotné ceny od městské části Praha 5. 

 

Všem zúčastněným blahopřejeme!