MS TEAMS: Návod ke zprovoznění a k použití - 5. 11. 2020
5. 11. 2020 – 30. 6. 2021 / ZUŠ

MS TEAMS: Návod ke zprovoznění a k použití

MS TEAMS: Návod ke zprovoznění a k použití

NÁVOD S OBRÁZKY je k dispozici ZDE.

Nejprve VYČKEJTE NA ZASLÁNÍ PŘÍSTUPOVÝCH ÚDAJŮ (login a heslo), které vám přijdou z e-mailu ms-noreply(zavinac)microsoft.com. Údaje byly odeslány v úterý 10.11., raději zkontrolujte i tzv. hromadnou poštu. Pokud si budete zaslané heslo kopírovat, tak bez mezery na konci.

Po obdržení přístupových údajů:

 1. Přejděte ve svém počítači na https://teams.microsoft.com.
 2. Přihlaste se k účtu: login ve formátu prijmeni.jmeno.4čísla(zavinac)zusart.onmicrosoft.com.
 3. V dalším kroku zadejte heslo.
 4. Při prvním nebo druhém přihlášení budete vyzváni k ověření totožnosti SMSkou a také ke změně hesla.
 5. Doporučujeme prozatím NEinstalovat aplikaci Teams do PC/notebooku, nýbrž kliknout na „Místo toho použijte webovou aplikaci“.
 6. Nyní vidíte své TÝMY (např. tým paní učitelky hry na housle, tým hudební nauky, tým pana učitele na sborový zpěv, výtvarný obor, taneční obor…) – podle toho, co v naší škole studujete.
 7. Klikněte na tým. V každém týmu vidíte (vlevo) tzv. KANÁLY. První z kanálů se jmenuje „Obecné“. To je kanál, který vidí všichni žáci paní učitelky nebo pana učitele. Další kanály (s ikonkou zámečku) jsou již přístupné pouze žákům jedné skupiny (třídy), anebo pouze jednotlivým žákům (v případě individuální výuky).
 8. A CO MŮŽETE V JEDNOTLIVÝCH KANÁLECH DĚLAT?
  1. Konverzovat (záložka „Příspěvky“). Jde vlastně o chat. Ke každému příspěvku je navíc možné přidat i přílohu (dokument, fotku, Mp3…) – to se dělá přes symbol sponky.
  2. Stahovat a vkládat soubory (záložka „Soubory“). Soubory sem můžete přetáhnout myší z vaší složky v počítači, anebo kliknout na „Nahrát“. Do „Souborů“ se též automaticky ukládají všechny přílohy z chatu.
  3. Sejít se online (videohovor). Když pedagog spustí v domluvený čas schůzku, objeví se v záložce „Příspěvky“ fialový rámeček, ve kterém kliknete na „Připojit se“ (a potom ještě jednou – a je to). Anebo vám pedagog přímo „zavolá“ (podobně jako např. u Skype), což lze využít při individuální výuce. Nezapomeňte povolit používání kamery a mikrofonu.

 

NÁVOD S OBRÁZKY je k dispozici ZDE.

 

Teamsy fungují též v mobilu/tabletu. Stáhněte si aplikaci MS Teams z Obchodu Play, případně z AppStore (je to zdarma). Zprovoznit Teamsy na mobilu/tabletu doporučujeme až poté, co jste si vším prošli na PC/notebooku.

Ať se vám i nám daří! 😊

 

Mgr. Luboš Lisner, ředitel školy