ZUŠ Štefánikova, Praha 5

O škole

Snažíme se o to, abychom v našich žácích co nejvíce rozvíjeli a podporovali tvořivost, která je tak podstatná pro lidský život. Tam, kde je tvořivé myšlení, je totiž i schopnost pružné reakce na rychle se měnící svět kolem nás, schopnost hledat a nacházet nová řešení, schopnost čelit a nepodléhat stereotypům. Kde je tvořivost, je i radost z poznání a z práce.

MÁ TO SMYSL A JE TO FAJN!

Mgr. Luboš Lisner, ředitel školy

32

studijních zaměření pro naše žáky

62

let jsme na Smíchově

20

hudebních souborů, ve kterých se mohou žáci realizovat

K nám je radost dojíždět. Najdete nás 300 metrů  od Anděla.

K nám je radost dojíždět. Najdete nás 300 metrů od Anděla.

Není nad to mít školu po ruce. Sídlíme kousek od pražského dopravního uzlu Anděl. Metrem, tramvají, autobusem nebo pěšky jste u nás za chvilku.

Výchova uměním – výchova k umění

Výchova uměním – výchova k umění

Učíme žáky nejen ovládnout nástroj nebo výtvarnou techniku, ale i umění se učit. Rozvíjíme schopnost uměleckého vyjadřování i schopnost objektivně zhodnotit kvalitu své práce. Vedeme žáky k samostatnosti i k tomu, aby dokázali efektivně spolupracovat v kolektivu.​​​​​​​

Úspěšně připravujeme žáky na SŠ a VŠ

Úspěšně připravujeme žáky na SŠ a VŠ

V rámci studia jednotlivých oboru připravujeme žáky k přijímacím zkouškám na střední, vyšší odborné a vysoké školy uměleckého zaměření.​​​​​​​

Jako jeden muž/ jedna škola

Jako jeden muž jedna škola

Naše ZUŠka nechce být jen souborem oddělených kurzů. Pořádáme celoškolní akce napříč jednotlivými obory a zapojujeme žáky, pedagogy i rodiče do života školy.

Jsme vidět i slyšet. A to nejen na Praze 5

Jsme vidět i slyšet. A to nejen na Praze 5

Umělecká tvorba potřebuje diváka. Výsledky práce našich žáků prezentujeme na koncertech, přehlídkách a výstavách v Praze i okolí.​​​​​​​.

Téměř pro každý věk. Vyučujeme i seniory.

Téměř pro každý věk. Vyučujeme i seniory.

Do naší Akademie se mohou hlásit seniorky a senioři, kteří mají chuť se aktivně věnovat umělecké činnosti na neprofesionální úrovni.​​​​​​​.

Naši školu zřizuje Hlavní město Praha
Jsme členy asociace základních uměleckých škol ČR