Přehlídka moderní hudby v podání mladých interpretů
19. 2. 2024

Přehlídka moderní hudby v podání mladých interpretů

Účast našich hudebníků na festivalu Česká klavírní moderna dětem.

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Přehlídka moderní hudby v podání mladých interpretů

O posledním lednovém víkendu se v kostele sv. Vavřince v Praze uskutečnil 8. ročník festivalu Česká klavírní moderna dětem. Tento festival je určen talentovaným mladým pianistům, kteří zde prezentují své interpretační umění ve skladbách českých skladatelů 2. poloviny 20. století nebo v tvorbě současných autorů pro klavír, varhany či cembalo. Podobně jako v předchozích letech, tak i letos festival přilákal mladé umělce z celé republiky.

Letošní novinkou byl i 1.ročník skladatelské soutěže na přednesové instruktivní skladby pro klavír a to hned ve dvou kategoriích - do 15ti let a do 25ti let. Součástí festivalu byl také seminář s klavíristkou Eliškou Novotnou.

Na festivalu vystoupila mimo jiné i řada žákyň a žáků naší školy ze tříd paní učitelek Evy Doušové, Barbory Lepšové a Jany Potočkové. A jaké skladby o festivalovém víkendu zazněly? Zaposlouchejte se v galerii níže. 

Videa jednotlivých koncertů je možné shlédnout zde: Česká klavírní moderna dětem

Karel Růžička: Píseň zvonů, Pavučina

Ilona Jurníčková: Píseň dálného východu

Eva Lorenc: Tamburína pro čtyřruční klavír

Eduard Douša: Opičí swingové naschvály a Charlie, zdravíme Tě! (z cyklu Devět jazzových minietud III. ) pro čtyřruční klavír

Jiří Vřešťál: Sextová studie

Martin Hybler: Slušně namakanej procesor | Vlastimil Lejsek: Groteskní polka