Sál Hlaholu navštívil Fantom opery
20. 6. 2023

Sál Hlaholu navštívil Fantom opery

Festivalové zakončení školního roku.

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Sál Hlaholu navštívil Fantom opery

Festivalové zakončení školního roku u nás bývá už každoroční tradicí. Nejinak tomu bylo i v polovině letošního června. Během třídenního (nejen) hudebního maratonu se představila téměř všechna oddělení naší školy. O hudební a výtvarné zážitky nouze opravdu nebyla.

Vernisáž prací žákyň a žáků výtvarného oboru je vždy příjemným zahájením celého festivalu. Do koncertního sálu školy, který se na čas proměnil ve výstavní galerii, se dostavili milovníci kreseb, maleb a nejrůznějších výtvarných technik. Úvodní proslov pana ředitele a vyučujících výtvarného oboru byl doplněn krátkým hudebním vystoupením komorního souboru LED trio. Výtvarná díla byla skutečně okouzlující a jsme rádi, že rok od roku výstava přiláká nové publikum.

Druhý festivalový den byl ve znamení orchestrů složených z těch nejmladších houslistů a violoncellistů, orchestrů Houslissimo nebo Music Factory Smíchov. Orchestrální koncert se odehrál na půdě historického sálu Hlaholu, který byl spolehlivě zaplněn do posledního volného místa. Posluchači si v tak úžasné akustice sálu mohli vychutnat muzikálové, filmové ale i klasické melodie.

Třídenní festival byl zakončen "open air" koncertem oddělení Jazzu, rocku a popu, který se konal v parku Portheimka. Na svůj multižánrový program přilákali žáci a absolventi široké publikum a oslnili je tak svými interpretačními a improvizačními výkony. Jako host večera vystoupil bigband Unisono pod taktovkou Jiřího Zelenky. Big band svými swingovými melodiemi a energií roztancoval nejednoho návštěvníka.

O té pravé festivalové atmosféře se můžete přesvědčit v galerii níže.