Svítání oslavuje mezinárodní úspěch!
6. 5. 2024

Svítání oslavuje mezinárodní úspěch!

Naše pěvecké sbory sbírají jednu cenu za druhou.

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Svítání oslavuje mezinárodní úspěch!

Letošní duben se pro dětský pěvecký sbor Svítání nesl v duchu soutěžních úspěchů. Nejmladší Sluníčka si na celostátní soutěžní přehlídce dětských pěveckých sborů Zahrada písní vyzpívala zlaté pásmo, starší přípravný sbor Svítáníčko nezůstal pozadu a také se umístil ve zlatém pásmu. Koncertnímu oddělení Svítání už jen zbývalo doplnit pomyslný trojlístek, a to na mezinárodním festivalu pěveckých sborů Europees Muziekfestival voor de jeugd v belgickém Neepeltu. 

Svítání do Belgie přivezlo skladby Antonína Dvořáka, Jaroslava Ježka, Roberta Schumanna, představilo několik českých lidových písniček a zlatým hřebem vystoupení se stala povinná skladba o nakládaných paprikách mladé belgické skladatelky Els Mathijs.

Vyhlášení proběhlo ve velké aréně, kam se vešlo přibližně 3000 zpěváků ze všech koutů světa. Oceňování na této soutěži probíhá trochu jinak, než jsme zvyklí na tuzemských soutěžích. První cena se rozděluje ještě na další tři, a to first prize (obyčejná první cena), first prize cum laude (první cena s pochvalou) a first prize summa cum laude (první cena absolutního vítěze). Svítání mělo ze svého soutěžního vystoupení dobrý pocit, ale to, co přišlo, skutečně nečekalo. Do Prahy přiváží první cenu s pochvalou a doplňuje tak zlatý trojlístek dubnových úspěchů!