Taneční soubor Jaro slaví 40. let - 4. 6. 2023
4. 6. 2023 / 18:00 / Divadlo na Vinohradech

Taneční soubor Jaro slaví 40. let

Slavnostní představení Tanečního souboru Jaro k 40. výročí jeho založení.
 
Folklórní taneční soubor založila MgA. Živana Vajsarová, umělecká vedoucí a choreografka, v roce 1983 v Radotíně, kde působila jako taneční pedagožka při tehdejší LŠU. Po roce 1989 se soubor přesunul na Smíchov pod Základní uměleckou školu Štefánikova, kde působí doteď.
MgA. Živana Vajsarová patří k významným osobnostem tanečního umění v České republice a je jednou z vynikajících českých tanečních pedagožek, uznávaných nejen doma, ale i v zahraničí.
Na co se můžete v programu těšit? Především na lidové tance z Čech a Moravy v podání Tanečního souboru Jaro a za doprovodu vynikající Muziky Jara, která tanečníky doprovází již téměř 30 let.
V první části představení nahlédnete pod pokličku tanců a písní převážně z východních Čech. Na rozkvetlé louky a do voňavých lesů vás doprovodí tanečníci od těch nejmenších až po dospělé. Závěr první části okoření Kühnův dětský sbor, se kterým paní Vajsarová spolupracuje již řadu let a tvoří pro brilantní zpěváky taneční choreografie.
Druhá část programu je věnována především východní Moravě. Temperamentní tance a písně v podání souboru Jaro vás přenesou do kraje vína, slivovice, nádherných krojů, širokých zelených luk a kopců, přes které se svolávali chalani a děvčice, když si chtěli společně zazpívat a zatančit.
 
Večerem vás provede Tomáš Vacek, moderátor a vedoucí programu Českého rozhlasu Dvojky a Pohody.
 
Tvůrci a účinkující:
Taneční soubor Jaro
Umělecká vedoucí a choreografka: MgA. Živana Vajsarová
Umělecká a choreografická spolupráce: prof. František Bonuš
Muzika Jara
Umělecký vedoucí: Karel Mezera
Hudba, hudební zpracování: Karel Mezera, Zdeněk Pechoušek,
Tomáš Pykal, Martin Hauptmann
Účinkují členové Tanečního souboru Jaro
Kühnův dětský sbor (Koncertní oddělení)
Petr Louženský sbormistr
Vojtěch Červenka klavír