Vše, co vaše děti dělaly na letním výtvarném táboře, a báli jste se na to zeptat
16. 9. 2019

Vše, co vaše děti dělaly na letním výtvarném táboře, a báli jste se na to zeptat

Kresba krajiny, body art, šaty z pytle, abstraktní kompozice.

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Vše, co vaše děti dělaly na letním výtvarném táboře, a báli jste se na to zeptat

O tom, že naše žákyně a žáci o letních prázdninách nezahálejí, se můžete přesvědčit v galerii níže. Část letních prázdnin naši výtvarníci trávili na výtvarném táboře v Jílovém u Prahy, kde krásná krajina Jílovska láká ke kresbě a malbě v plenéru. Žákyně a žáci si tak vyzkoušeli kresbu krajiny tuší, kterou poté vystínovanovali lavírkou. 

Inspirace slavnými obrazy Vincenta van Gogha, Pabla Picassa nebo Bohumila Kubišty byla impulzem k vytvoření působivého bodyartu. 

Mimo malování a kreslení bylo dlaší náplní letního tábora i vytváření prostorových objektů z papíru. Jedním takovým úkolem bylo vyrobit šaty z velkého papírového pytle (120 x 77 cm). Děti pracovaly ve skupinách a své práce následně předvedly na módní přehlídce. Jednotlivé modely byly ohodnoceny samotnými módními návrháři, jejichž komentáře naleznete v galerii společně s fotografiemi. Den byl zakončen spontánním happenigem, během kterého byly téměř všechny šaty neplánovaně svými tvůrci roztrhány. 

Děti si vyzkoušely také experimentální techniku - kresbu zvířete po slepu. Vůbec nevadilo, že se při kreslení netrefily" a neumístily např. oko zvířete tam, kde má být. Naopak, při kresbě se zavřenýma očima čtvrtkou pohybovaly a otáčely. Výsledkem bylo, že zvíře bylo k nepoznání a to jim vůbec nevadilo, neboť vznikla krásná abstraktní kompozice, kterou by bez experimentu takto pěkně nevymyslely. Poté kresbu vybarvily temperou.

Jak se dětem dařilo posuďte sami.