Výstava Pixar - 30 let animace
10. 6. 2019

Výstava Pixar - 30 let animace

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Výstava Pixar - 30 let animace

Žákyně a žáci se seznámili se stovkou originálních skic slavných postav, které znají z pláten kin. Prošli historií studia, které vzniklo roku 1979, a zjistili, jaké to je tvořit animovaný film. Jako návštěvníci výstavy Pixar - 30 let animace zhlédli speciální film, ve kterém se na jednom plátně potkali nejznámější charaktery, které pod hlavičkou Pixaru vznikly. Viděli také zařízení zoetrop, předchůdce kinematografu, díky kterému jim modely postaviček ožijí před očima. 

V rámci interaktivní části výstavy nabídla expozice pohled na principy animovaného filmu. Návštěvníkům se hravým způsobem vizualizovalo a zprostředkovalo principy animace, seznámili se například s pravidly barevnosti filmů, ale i s nadsázkou, kterou animátoři vkládají do postav pomocí proporcí, emocí a pohybu. 

Mohli se tak seznámit s různými fázemi zrodu animovaného filmu na konkrétních příkladech - filmech pixar. Kolik je potřeba obrázků k plynulému pohybu ? Byl použit krátký film Luxo junior a něm diváků bylo ukázáno rozfázování filmu do pohybu. Nebo Jak se tvoří Storyboard ? Jaké jsou kroky mezi storyboardem a rozfázováním filmu do pohybu? Byl použit film Rebelka, kde to bylo detailně vysvětleno v didaktickém filmu.