Výtvarka představuje: akvarel, malba, kresba
15. 9. 2022

Výtvarka představuje: akvarel, malba, kresba

Ukázka výtvarných prací z loňského školního roku.

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Výtvarka představuje: akvarel, malba, kresba

Naši výtvarníci se zabývají širokou škálou výtvarných technik a jsou inspirováni zásadními postavami českého i světového výtvarného umění. V rámci výuky minulého školního roku měli žákyně a žáci ze třídy paní učitelky Petry Kulišťákové takových výtvarných úkolů hned několik.

Jedním z prvních byla parafráze krajiny od malíře Václava Špály. Tento slavný český malíř byl inspirací i při jiném výtvarném žánru, kterým se naši umělci věnovali, a to malování zátiší. Dalším malířem z historie - představitelem naivního umění - kterého výtvarníci poznávali pomocí malby, byl francouzský malíř Henri Rousseau. A tak vznikly krásné barevné kompozice z listů a rostlin inspirované exotickými fantaskními krajinami tohoto umělce. Žákyně a žáci u nich používali velkou škálu zelených barev a jejich odstínů. Modrou barvu a její odstíny zase uplatnili ve výtvarném úkolu nazvaném Živel voda. 

Na barevné spirále a jednoduchém jednobarevném zátiší výtvarníci procvičovali techniku akvarelu. Dále se zabývali technikou kresby. Vznikly tak zajímavé kresby tužkou na téma „zvířata a antické busty" nebo perokresby s tématem „město a zvíře". Žákyně a žáci se také během školního roku zabývali kresbou i malbou lidské postavy. Ukázkou jsou postavy v prostoru. Ve výtvarných úkolech „pokoj a město" řešili výtvarníci  lineární perspektivu.

Jak si naši umělci s těmito úkoly poradili se můžete přesvědčit v galerii níže.