Závěrečný festival školy - koncert odd. jazzu, rocku & popu, Big Band Unisono
3. 6. 2019

Závěrečný festival školy - koncert odd. jazzu, rocku & popu, Big Band Unisono

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Závěrečný festival školy - koncert odd. jazzu, rocku & popu, Big Band Unisono

V návaznosti na úspěšné festivalové ročníky předchozích let jsme si ani letos nemohli odpustit velkolepé zakončení školního roku. Na konci května jsme uspořádali třídenní hudební maraton, během kterého se představila téměř všechna oddělení naší školy. K vidění a slyšení toho bylo opravdu mnoho.

Festival zahájila vernisáž prací žáků výtvarného oboru, která pomohla z koncertního sálu školy vytvořit výstavní galerii a přilákat zvědavé publikum. Hudební vystoupení na úvod bylo velmi příjemným "otvírákem" a jsme rádi, že se rok od roku návštěvnost výstavy stále zvyšuje.  

Koncert pod širým nebem v parku Portheimka jsme vzhledem k nepříznivému počasí byli nuceni přesunout do koncertního sálu školy. Ale ani to neodradilo posluchače k hojné účasti. Na koncertě se představili žáci oddělení Jazzu, rocku & popu se svým multižánrovým programem, který pak vystřídal bigband Unisono. Ten svými swingovými melodiemi a energií roztancoval nejednoho návštěvníka. Doufejme, že příští rok nám počasí bude přát a my se tak vrátíme na venkovní pódium.     

Úžasná akustika historického sálu Hlaholu dala prostor orchestrům složeným z těch nejmladších houslistů a violoncellistů stejně jako orchestrům Houslissimo nebo Music Factory Smíchov.