Závěrečný festival školy - Hlahol pod taktovkou
23. 6. 2022

Závěrečný festival školy - Sálem Hlaholu zněly školní orchestry

  • Domů
  • /
  • Blog
  • /
  • Závěrečný festival školy - Sálem Hlaholu zněly školní orchestry

Začátek června se v naší škole nesl ve velkolepých oslavách konce školního roku. Podobně jako v předchozích letech jsme i tentokrát uspořádali třídenní hudební maraton, během kterého se představila téměř všechna oddělení naší školy. K vidění a slyšení toho bylo opravdu mnoho.

"Otvírákem" festivalu se už tradičně stala vernisáž prací žáků výtvarného oboru, a tak se z koncertního sálu školy stala výstavní galerie a přilákala zvědavé publikum. Úvodní proslov pana ředitele a vyučujících výtvarného oboru doplnilo krátké hudební vystoupení, které tak navodilo tu pravou atmosféru. Z výtvarných děl bylo skutečně na co koukat a jsme rádi, že se rok od roku návštěvnost výstavy stále zvyšuje.  

Tradicí se už stává i orchestrální koncert na půdě historického sálu Hlaholu. Druhý festivalový den byl ve znamení orchestrů složených z těch nejmladších houslistů a violoncellistů, orchestrů Houslissimo nebo Music Factory Smíchov. Jejich příznivci tak spolehlivě zaplnili sál Hlaholu do posledního místa a koncert si užili v jeho úžasné akustice.

Nemohl chybět ani tolik očekávaný "open air" v parku Portheimka, který jsme kvůli nepříznivému počasí v minulém ročníku byli nuceni přesunout do koncertního sálu školy. Na koncertě, který přilákal hojné publikum, se představili žáci a absolventi oddělení Jazzu, rocku & popu se svým multižánrovým programem, který pak vystřídal bigband Unisono. Ten svými swingovými melodiemi a energií roztancoval nejednoho návštěvníka.

O té pravé festivalové atmosféře se můžete přesvědčit v galerii níže.